Nie tylko dla gości

living-room-728736_1280

Sofy i kanapy stanowią jeden z głównych elementów we wnętrzach. Te stojące w dużych, otwartych przestrzeniach, często kupowane jako sofa na wymiar – cieszą mieszkańców oraz gości i wydają się wręcz zapraszać do siadania. Nie każdy jednak ma szczęście posiadać salon pełniący jedynie funkcję rozrywkową.

Coś z niczego, czyli rozkładana sypialnia

Niezwykle częstym rozwiązaniem, stosowanym głównie w mniejszych mieszkaniach, jest łączenie funkcji salonu oraz sypialni. Tym samym wygodna sofa stanowiąca w ciągu dnia miejsce do siedzenia – w nocy zmienia się w łóżko, na którym wygodnie śpią lokatorzy. Sofy narożne rozkładane mają na ogół większą powierzchnię spania po ich rozłożeniu niż klasyczna sofa rozkładana, co bez wątpienia jest ich zaletą w sytuacji gdy właściciele nie mogą sobie pozwolić na wygodne łóżko w wydzielonej sypialni. Poszukiwanie idealnej kanapy, która będzie użytkowana nie tylko w dzień, ale również każdej nocy wymaga poświęcenia czasu oraz cierpliwości bowiem oferta mebli tego typu dostępnych na rynku jest niezwykle szeroka. Można spokojnie wybierać spośród wielu form oraz kolorów i tkanin obiciowych co gwarantuje, że zakupiona sofa będzie idealnie pasowała do wnętrza.

Nie taki diabeł straszny

Oczywistym jest, że każdy marzy o własnej sypialni, z dużym łóżkiem, wygodnym materacem to moment kiedy staje przed koniecznością zakupu substytutu jakim jest rozkładana sofa, pojawiają się obawy. Warto jednak przejść nad tym do porządku dziennego i cieszyć się z funkcjonalności sofy, która nomen omen, pozwala oszczędzić przestrzeń.

2 Komentarzy

  1. Jolka

    Dobrze powiedziane. Sama broniłam się przed spaniem na kanapie, ale znalazłam ideał i teraz żadna noc nie jest straszna.

  2. Zosia

    Nasi goście tak lubią spać na naszej sofie, że kiedy nas odwiedzają to zdecydowanie wolą tam spędzać noce niż w pokoju gościnnym, a to o czymś świadczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *